Krizová komunikace: podceněný stín českých firem

24/06/2015

Střelba zoufalého muže s osmou obětí v Uherském Brodě. Více než tisíce nakažených občanů na Praze 6 – Dejvice kvůli kontaminované pitné vodě. Psychicky nemocný člověk, který hází dřeva na projíždějící auta na dálnici D1. Rozsudek v kauze Jany Nagyové (Nečasové) nebo odvolání ministra školství. Co mají všechny tyto událostí společně?

Kromě toho, že všechny událostí se odehrávaly v České republice za posledního půl roků, situace nahoře mají ještě jedno pojítko: všechny by se daly shrnout pod pojmem krize. Některé přišly z čistého nebe; některé se daly do určité míry předvídat. Což ještě neznamená, že z pohledu jejích řízení by byly o mnohem jednodušší.

Navzdory toho, že se s krizí setkáme dennodenně ve zprávách, máme z nějakého důvodu pocit, že nám nebo naší organizací se to nemůže stát. Jsme prostě neohrožení. Je tomu ale doopravdy tak? Bohužel není. V dnešním rychlém světě máme jedinou jistotu: že dřív nebo později krize potká každého z nás.

Krizova Komunikace

Přeštěte si můj poslední článek na téma krizové komunikace v časopisu ProfiHR.

Zabývám se strategickou komunikací, emoční a systemickou inteligencí lidí i firem. Pracuji s dnešními i budoucími lídry na rozvoji jejich komunikačních dovedností, budování osobních značek a kompetencí ve vedení týmu i firem. Lidi, týmy i společnosti podporuji formou poradenství, školení, koučinku i mentoringu.