Reference

Cristina během našich společných projektů ukázala široké spektrum zkušeností s vedením komunikace. Úzce spolupracovala se členy PR týmu Avonu, aby vytvořila plány a taktiku externí PR/mediálních vztahů v souladu s podporou našich iniciativ a firemních akcí. Podporovala generování kreativních nápadů a konceptů, které přispěly k úspěchu našich společných projektů. Cristina také spravovala a maximalizovala přítomnost firmy na sociálních médiích facilitací diskuzí a poskytováním pravidelně publikovaného obsahu ve vybraných médiích. Ale hlavně: bylo potěšení s ní spolupracovat.

Beatrice Radu - General Manager (2011-2012) of Avon Cosmetics Česká republika & Slovensko

Je zapotřebí neobvyklého daru, vynikající znalosti mediálního světa a dovednosti kouče, aby někdo dokázal někoho naučit zformulovat zprávu zajímavou pro novináře a působivou pro čtenáře. Cristina Muntean odvádí vynikající práci, když vás učí stát se znalcem médií a přitom stále zůstat sám sebou.

Ivana Goossen - General Director EMBA for Europe | Katz Graduate School of Business, University of Pittsburgh in Prague

Cristina měla během velmi důležité fáze mého rozvoje obrovský vliv na můj styl komunikace a mou emoční inteligenci. V přechodném stadiu mi pomohla, abych se ve svém profesním i osobním životě dostala na další, vyšší úroveň. Při naplňování mých specifických potřeb byla nesmírně trpělivá a flexibilní. Otevřela mi "analytickou mysl" a rozšířila mé pochopení toho, proč je důležité porozumět sama sobě i ostatním. Cristina umí velmi citlivě pojmenovat všechny aspekty, které vyžadují pozornost a zlepšení; přitom však zcela respektovala moje potřeby. Pro mě jsou oblasti emoční inteligence a psychologie velmi abstraktní vědy. Přesto se Cristině podařilo změnit mou perspektivu a přesvědčit mě o důležitosti zlepšení mých dovedností i v těchto oblastech.

Miroslava Stodolicová - CFO | Wrigley Czech Republic and Slovakia

Cristina má neobyčejně laskavý a přirozený přístup, díky kterému jsem se během celého cvičení cítila příjemně a v pohodě. Vyzařuje z ní sebevědomí a bohaté zkušenosti. Mediální trénink se skládal z několika částí s praktickými ukázkami. Cristinina metoda byla skvěle přizpůsobena velmi omezenému časovému rámci, který jsme měly k dispozici a já jsem velmi přirozeně a snadno pochopila základy toho, jak funguje mediální vesmír a jak se v něm můžeme nejlépe prezentovat. Praktická cvičení (rozhovory) byly mimořádně užitečné. Celý trénink mi pomohl snadno se utvrdit ve svých silných stránkách a během praktických cvičení identifikovat oblasti, v nichž se mohu zlepšit. Profesionální tým vedený Cristinou byl perfektně připraven, takže jednotlivé části celého cvičení na sebe přirozeně a hladce navazovaly. Můj celkový dojem byl mimořádně pozitivní. Především mi její trénink pomohl podívat se na mé předchozí mediální zkušenosti z větší perspektivy, stejně jako identifikovtl oblasti, na kterých mohu ještě pracovat. A co je nejdůležitější – zvedl mi sebevědomí pro mou budoucí „mediální publicitu“, ať už bude probíhat v jakékoli formě. Všechny „tipy a triky“, které mne Cristina naučila, teď používám pravidelně.

Iris Dzeba - irector / System x and PureSystems Sales | IBM Central and Eastern Europe

Protože byla na 'obou stranách mikrofonu’ je Cristina jedinečným koučem pro manažery, kteří potřebují jednat s médii sebevědomě, elegantně a autenticky. Cristina je naprostá profesionálka s nadáním jak pro psanou tak pro mluvenou komunikaci. Je přirozená a efektivní s klienty a je radostí s ní pracovat. Vřele vám ji doporučujeme pro vaše potřeby v komunikaci a rozvoji leadershipu.

Dr John J. Scherer - Co-Director | Scherer Leadership International | Author of Wiser at Work: Five Questions that Change the Way You Lead

Cristina je profesionální konzultantka PR, která k růstu naší společnosti přispívá měřitelnými výsledky. Vztah našeho týmu s Cristinou je více než jen vztah dodavatele se zákazníkem, je to vztah plný důvěry, podpory, empatie a co je nejdůležitější, plný neuvěřitelného přínosu pozitivní energie našim vůdčím ambicím. Zároveň je tento vztah také o velmi upřímné zpětné vazbě našim chlapským egům. Na Cristinu se můžete vždy spolehnout. Těším se na naši další spolupráci. Díky Cristino!

Libor Witassek - Founder. Managing Partner | DC VISION

Rád bych doporučil Cristinu Muntean, mediálního trenéra a poradce z Media Education CEE pro budoucí spolupráci s vaší organizací. S Cristinou jsme spolupracovali od roku 2009. Cristina odvedla excelentní práci při budování našich mediálních vztahů a byla pro naši společnost značným přínosem i během své novinářské kariéry, stejně tak jako v rámci své stávající pozice. Má naprosto jedinečné vyjadřovací schopnosti jak v psané tak mluvené formě, je neobyčejně spolehlivá, může pracovat nezávisle a je schopná efektivně zvládat několik věcí naráz, aby si byla zcela jistá, že všechny její projekty jsou dokončené včas a na sto procent. Cristina si také vybudovala skvělý vztah se všemi našimi Senior Managery. Bude velkým přínosem pro jakoukoli společnost. Vše, do čeho vloží své úsilí, bude zcela profesionální a bude vždy reflektovat potřeby jejích klientů.

Petr Plocek - Marketing & PR Manager (2011-2012) | HSBC

S Cristinou jsem se poprvé setkala, ještě když pracovala jako novinářka. Byla vždy skvěle připravená, ke své práci přistupovala s pokorou a velkou úctou k faktům. Vlastně mě docela mrzelo, že se nakonec rozhodla média opustit. Pokud pracujete ve firemní komunikaci, asi občas také potřebujete pomoct s vyhledáváním témat, potřebujete pracovat s manažery na zlepšení jejich komunikačního stylu a pracujete samozřejmě s lidmi, kteří jsou opravdu hodně pracovně vytížení. Ačkoliv komunikace je samozřejmě prioritou, věčně se na ni nedostává času, protože byznys je pochopitelně vždy prioritou nejvyšší. Pro takovou spolupráci pak potřebujete někoho odborně erudovaného (není čas vysvětlovat základy fungování finančních institucí), flexibilního (je potřeba přizpůsobit se diářům manažerů), spolehlivého, naprosto diskrétního, komunikatvního, zkrátka profesionála. Já jsem naštěstí nemusela dlouho přemýšlet a obrátila jsem se na Cristinu. Věděla jsem, a také se mi to potvrdilo, že jsem se obrátila na velkou profesionálku, se kterou se věci hýbou vpřed zdánlivě bez velké námahy. Umí dobře vést brainstorming, diskusi, umí najít to podstatné a ukázat směr. Spolupráce s Cristinou přináší výsledky, ale ještě něco navíc, něco, co se nám občas z práce možná trochu vytrácí: zaujetí, nadšení a radost. Hledáte-li tedy někoho, kdo vám tohle všechno dokáže dát a ještě vás to bude bavit, jste na správných stránkách.

Marie Petrovová - Communication Leader (2011-2013) | GE Money Bank

S tímto typem služby v oblasti PR (Lean PR Klinika) jsem se setkal poprvé a musím říct, že mě celá koncepce nadchla. Už proto, že v rámci kliniky máte šanci probrat s kolegy spoustu témat a otázek, která vás v běžném pracovním režimu ani nenapadají. Pro mě osobně bylo velmi přínosné zmapování našich PR aktivit a jejich posouzení z pohledu dlouhodobé strategie firmy. Je totiž pravda, že většina manažerů posuzuje výkonnost firmy téměř výhradně na základě číselných ukazatelů a PR aktivity jsou brány jako v podstatě nutná aktivita. Jinak to ale vypadá, když se podíváte na několik let dopředu a začnete přemýšlet, kde chcete být a s jakými firmami se chcete srovnávat. Pak se automaticky začínají rodit nápady na to, jak vaši PR politiku sladit s celkovým rozvojem firmy. Jak sladit proklamace s realitou, jak z dosud „povinné“ vize udělat jednoduchý a pochopitelný obrázek vaší úspěšné firmy. PR klinika mi dodala energii a pomohla najít směr. A jsem za to velmi rád.

Oleg Spružina - General Manager | TÜV SÜD Czech

Cristinu Muntean považuji za špičku ve svém oboru PR a tvorby značky. Seznámili jsme se v létě v roce 2011, kdy jsem ji požádal o strategické a vzhledem k okolnostem krizové řízení do té doby zanedbaného PR a marketingu světové konference, kterou jsem tehdy pořádal. Byl jsem ohromen zápalem a salvou nápadů, které okamžitě začala realizovat. Její bohaté zkušenosti a síť kontaktů pak učinili další spolupráci velmi příjemnou a prospěšnou. Díky Cristině, jejímu mentoringu a školení, jsem se sám začal rozvíjet v oblastech osobního brandu, naučil jsem se, co obnáší komunikace s novináři a jak před nimi vystupovat. Zároveň nemohu opomenout její vstřícnost a možnost být vždy na blízku a pomoci. Cristina je vždy usměvavá, plná energie, kdy vy sami nakonec čerpáte z ní pozitivismus a víte, že společně bude váš cíl dosažen. Pracovat s Cristinou – to není o vztahu dodavatel-zákazník. Pracovat s Cristinou znamená přátelství, důvěru a pochopení podstaty. Spolupracuji s Cristinou Muntean již několik let a věřím, že spoustu dalších let ještě budeme.

Jarosláv Škrabálek - Entrepreneur. Founder | TakePlace

Práce s Cristinou Muntean v Media Education CEE je skvělý zážitek. Během prospektivní fáze zjistíte a do své strategie zaznamenáte, jaké jsou očekávané výsledky, a pak prostě začnete psát jednotlivé kapitoly svého příběhu. Vše má velmi hladký průběh, protože u sebe neustále máte Cristinu, která směřuje vaši pozornost na příležitosti, stejně jako výzvy, které se ve vaší komunikační strategii objevují. Art Imaging se jako nově začínající společnost na cizím trhu brzy stala v našem oboru doslova referenční společností, budující svůj úspěch mimo jiné i na přímých výsledcích své profesionální a efektivní komunikace. Náš příběh byl nakonec publikován v časopise Forbes Czech Republic. Media Education CEE byla správná volba při promování firmy Art Imaging a pomohla nám vykreslit obchodní profil na základě našich hodnot. Zcela vědomě vám můžeme Cristinu Muntean a Media Education CEE doporučit.

Flavia Pârvu - Entrepreneur. Founder | ArtImaging

V době, kdy jsem bojoval se svými vztahy v práci i v rodinném kruhu, mi Cristina Muntean pomohla. Ne proto, že dokázala, aby mé problémy zmizely. Pomohla mi podívat se na moji roli i na role, ve kterých jsou ostatní zúčastnění, z jiné perspektivy. Pomohla mi pochopit, kdo jsem, co mě pohání a co mě blokuje, což bylo přesně to, co jsem potřeboval, abych udělal nutné změny, které vedly k vyřešení problémů. Kromě toho, že je skvělým koučem, doporučil bych Cristina i proto, že je prostě milý člověk se spoustou pozitivní energie.

Andrej Glezl - Entrepreneur. Founder and CEO | Datamolino

Cristina je naprostý profesionál ve svém oboru mluvené a psané komunikace a současně svělá osobnost. Cristina mě naučila vytvářet vlastní osobitou komunikaci pro různé příležitosti formální a neformální, která je založená na mé individualitě. Projev proto působí autenticky, diplomaticky a dynamicky. Vždy mi pomohla vybrat úderné hlavní sdelení a na něm vystavět komunikační příběh. Na hodiny s Cristinou, které pro mne byly velkým přínosem, jsem se mohla vždy těšit - i když jsme vždy tvrdě pracovaly, byla to vždy radost a zábava s notnou dávkou humoru. Velmi doporučuji spolupráci s Cristinou.

Helena Lazosová - Chief Marketing and Product Development Officer CZ/SK | NN Pojíštovna

Setkali jsme se s Cristinou v době, kdy jsme v Praze spouštěli naše vlastní podnikání a požádali jsme ji, aby nám pomohla s naší marketingovou strategií. Během následujících dvou let – než jsme se odstěhovali zpět do Kanady – nám získala obrovské množství kvalitního pokrytí v místních médiích, které kulminovalo s velmi pochvalným profilem v české verzi časopisu Forbes. Ale nakonec jsme dostali mnohem více, než jen solidní marketing a strategii pro sociální média. Abychom zformulovali náš vzkaz a nastavili naší přítomnost na sociálních médiích, pomohla nám Cristina (a někdy nás i dotlačila) k pochopení toho, čím je naše podnikání unikátní a jak můžeme našim klientům přinést skutečné hodnoty. Srdečně doporučujeme Cristinu pro její výjimečnou profesionalitu a odbornost, ale také pro její vášeň a schopnost dostat ze svých klientů to nejlepší.

Răzvan Pîrvu - Entrepreneur. Founder | ArtImaging

Každý rozhovor s Cristinou je pro mne podnětný. Z mého dlouhého líčení vždy vyjme 2-3 věty, které trefně přeformuluje a mnohem silněji vyjádří mou myšlenku, můj názor - a to i v jazyce, který není její mateřštinou. Mé sdělení se tak stává pregnantnějším, údernějším a vím, že zasáhne větší množství lidí než ta moje vlastní formulace. Dále mi Cristina vždy citlivě vyhmátne bod, na který se mohu ve své komunikaci nově zaměřit, abych byla ještě lépe vidět a také mi už několikrát dobře poradila, jak mohu lehce překonat své obavy z možného nezvládání moderní e-komunikace.

Lenka Mrázová - Founder and Mentor | LMentio

Cristina je naprostý profesionál, obdařený mimořádnou schopností jak psané, tak i mluvené komunikace, která je tak přirozená a efektivní, že je prostě radost s ní pracovat. Ve spolupráci s Cristinou jsme poskytli Mediální koučing členům představenstva jedné z nejinovativnějších bank ve Střední a Východní Evropě a její jedinečný trénink pomohl všem zúčastněným, aby si rychle osvojili vše potřebné pro zvýšení efektivity své komunikace. Konečný dopad nám perfektně popsal jeden z účastníků, náměstek generálního ředitele: „Zrovna před pár dny jsem měl rozhovor do médií a reportér mi položil jednu z těch záludných otázek – ale já jsem si PAMATOVAL na cvičení, které jsme během koučinku zkoušeli, a díky tomu jsem byl schopen jeho otázku využít k tomu, abych mu sdělil právě tu informaci, kterou jsem mu sdělit chtěl. Musím říci, že jsem měl sám ze sebe opravdu radost.“

Amy Barnes - Co-Director | Scherer Leadership International

S Cristinou mě to vždy velmi baví. Nejenom proto, že náš vztah již dávno přesáhl hranici klient - dodavatel. Nejvíce na spolupráci s ní oceňuji profesionální přístup, připravenost a energii, kterou do svých aktivit vkládá. Jako bonus navrch dokáže pro klientky - ženy dodat i něco, co v našich končinách často chybí. Podporu druhým ženám. Jsem proto velice ráda, že jsem před několika lety nezůstala pouze ohromená její skvělou přednáškou, ale kontaktovala ji a tím započala naši do dnešních dní trvající spolupráci.

Šárka Rolčíková - IT Resource Pool Leader | Česká spořitelna

Cristina mě ani po třech letech spolupráce nepřestává překvapovat svou šíří perspektivy. Netlačí mě do žádných škatulek a plně respektuje mou osobnost.

Pavla Helclová - Senior Consultant | Hay Group

Cristina je velmi specifickou osobností, se kterou stojí za to pracovat. Je přátelská, vždy otevřená, místo kritiky přináší hromadu nápadů jak věci změnit. Vedle toho ráda propojuje lidi pro společný záměr a kdykoli je potřeba, spolupracovníci a kolegové ví, že se na ní mohou spolehnout. Nikdy si nestěžuje, naopak vždy najde slova podpory.

Petr Langer - PR & communication manager ve společnosti Alensa, s.r.o.

Upřímně obdivuji píli, se kterou se Cristina vypracovala a čeho dosáhla. Je to profesionál ve svém oboru.

Martin Opatrný - ADVISOR ON MEDIA AND CRISIS COMMUNICATION, Public Relations and Public Affairs

Cristina je energický, otevřený a přátelský člověk. Tak jsem odcházela z prvního setkání s ní. O pár týdnů později jsem poznala Cristinu více. Cristina je i skvělý učitel, leader, prezentující a studnice překvapení.
Potkat Cristinu bylo v mém životě nejen příjemné ale v daném období profesionální křižovatky, klíčové. Děkuji týmto Cristine za mnohá moudra, skvělá doporučení a neopakovatelně osvobozující pocit. Jste manažer, který od svých členů obchodného týmu očekává nový development ale nepřichází? Rozbíháte své podnikání, máte co prodat ale nevíte komu nebo dokonce jak? Investujte do setkání nebo školení od Cristiny Muntean. Je k nezaplacení ;).

Lucia Krechlerová - Specialist and consultant in Customer behavior

Cristina je velmi specifickou osobností, se kterou stojí za to pracovat. Je přátelská, vždy otevřená, místo kritiky přináší hromadu nápadů jak věci změnit. Vedle toho ráda propojuje lidi pro společný záměr a kdykoli je potřeba, spolupracovníci a kolegové ví, že se na ní mohou spolehnout. Nikdy si nestěžuje :-), naopak vždy najde slova podpory.

Petr Langer - PR & communication manager ve společnosti Alensa, s.r.o.
Zabývám se strategickou komunikací, emoční a systemickou inteligencí lidí i firem. Pracuji s dnešními i budoucími lídry na rozvoji jejich komunikačních dovedností, budování osobních značek a kompetencí ve vedení týmu i firem. Lidi, týmy i společnosti podporuji formou poradenství, školení, koučinku i mentoringu.

Přihlaste se k odběru článků

Chcete se dozvědět jako první o mých novinkách, slevách a dalších zajímavých nabídkách? Přihlaste se do mého newsletteru.
Vyskytla se chyba. Zkuste to prosím později.
Děkuji Vám, byli jste přidáni do newsletteru.