O mně

Jsem poradkyně, lektorka, koučka a mentorka strategické komunikace firem i osob. Specializuji se na komunikaci a na rozvoj emoční i systemické inteligence lídrů i budoucích lídrů.

Narodila jsem se v roce 1981 v Sacamasi, malé vesnici v rumunské Transylvánii.

Vystudovala jsem žurnalistiku na Fakultě žurnalistiky a masové komunikace Univerzity v Bukurešti.  Po dokončení studií v roce 2004 jsem se přestěhovala do Prahy.

V roce 2005 jsem začala přispívat do anglicky psaného ekonomického časopisu Czech Business Weekly, kde jsem později pracovala jako odborná redaktorka. V roce 2007 jsem dostala na starost finanční trhy; o rok později jsem se stala šéf-reportérkou, poté zástupkyní šéfredaktora.

V roce 2010, po uzavření Czech Business Weekly, jsem opustila mediální svět. Založila jsem Media Education CEE, PR a vzdělávací agenturu.

Mezi klienty, kterým moje firma v průběhu let poskytovala konzultace, patří jména jako Avon Cosmetics, B. Braun, Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Celebrio Software, Cream Finance, DC Vision, Foxconn Global Services Division, Hay Group, Hypoteční banka, IBM, IKEA, Jihomoravské inovační centrum, Komerční banka, Mautilus, Moneta Money Bank, Naspers, Nespresso, O2, Plzeňský prazdroj, Raiffeisenbank Česká republika, RWE/Innogy, Salesforce, Schoenherr Legal Services, Sprinx Systems, Takeplace, Taylor Wessing, UniCredit Bank, University of Pittsburgh v Praze, Wrigley/Mars, Unilever a další.

Osobně nabízím poradenství, školení, koučing i mentoring zaměřený na rozvoj dovedností budoucnosti: osobní branding, zpětná vazba a efektivní komunikace, mediální a krizová komunikace, vedení vzdálených týmů, diverzita a nevědomé předsudky, autentický ženský leadership a další aspekty emoční a systemické inteligence v komunikaci a ve vedení firem. Své služby nabízím v češtině, angličtině, francouzštině a v rumunštině, mém rodném jazyce.

Své inovativní vhledy v komunikaci, emoční inteligenci a v leadershipu čerpám ze strategické kombinace svých mediálních a PR zkušeností a z různorodostí metod osobního rozvoje, které jsem si v průběhu let osvojila.

 • Jsem certifikovaná exekutivní koučka a koučka s enneagramem podle standardů Mezinárodní federace koučů (ICF).
 • Od roku 2016 jsem také mezinárodně certifikovaná lektorka enneagramu, komplexního a dynamického systému osobnostního rozvoje podporujícího růst emoční inteligence lidí.
 • Kromě emoční inteligence rozvíjí i sociální a systemickou inteligenci manažerů formou systemického koučinku či metody systemických konstelací, kterou jsem si osvojila v České republice u Jana Bílého a v zahraničí u holandského Bert Hellinger Institute Netherlands.

Od prosince 2017 jsem členkou rady České asociace systemických konstelací (ČASK). V roce 2018 jsem také vstoupila do Mezinárodní enneagramové asociace (IEA), do Mezinárodní asociace systemických konstelací (ISCA) i do sítě The Enneagram in Business Network (EIBN). V roce 2011 jsem byla zvolená předsedkyní českého PR Klubu; o rok později jsem byla vybrána jako první žena, která vedla Marketingový výbor Americké obchodní komory v České republice.

S lídry a budoucími lídry pracuji individuálně, v týmech či v rámci celé společnosti. Komplexní přehled mých služeb najdete zde.

Kontaktovat mě můžete na telefonním čísle +420 776 574 925 či na adrese cm@cristinamuntean.com.

Prohlédněte si můj profil na LinkedIn a přidejte si mě do své sítě kontaktů.

 

MOJE VZDĚLÁVÁNÍ V OBLASTI KOUČINKU, MENTORINGU A LEADERSHIPU: 

 • 2017 / 02.2018: ICF akreditovaný výcvik Profesionální kouč, Koučink Centrum Praha, Česká republika
 • 2012: Leadership Development Intensive, John Scherer Institute, Varšava, Polsko.

 

MOJE VZDĚLÁVÁNÍ V OBLASTI ENNEAGRAMU: 

 • 2018: Školení Poradenství s enneagramem – Ginger Lapid Bogda, The Enneagram in Business, Dublin, Irsko
 • 2018: Konference Moudrost tvého pravého já - Mezinárodní asociace enneagramu, Amsterdam, Holandsko
 • 2018: ICF akreditovaný kurz Koučink s enneagramem - Ginger Lapid Bogda, The Enneagram in Business, Dublin, Irsko
 • 2017: Školení Awareness to Action – Instinktivní podtypy a koučink s enneagramem, Mario Sikora, Awareness to Action Institute, Paříž, Francie
 • 2017: Konference Reflexe - Mezinárodní asociace enneagramu, Helsinky, Finsko
 • 2013 – 2016: Mezinárodní výcvik Enneagram Professional Training Program (EPTP), The Enneagram Worldwide / VEVA.CZ, Praha, Česká republika
 • 2015: Školení Triadický přístup systemického enneagramu, Gabriela von Witzleben, Praha, Česká republika
 • 2014: Školení Enneagramové podtypy, Mario Sikora, Awareness to Action Institute, Praha, Česká republika
 • 2014: Školení Svatá idea enneagramových typů, Russ Hudson, The Enneagram Institute, Dublin, Irsko
 • 2014: Školení Rozvoj vnitřní moudrosti s enneagramem, Helen Palmer, Enneagram Worldwide, Praha, Česká republika
 • 2012 / 12.2013: Intenzivní výcvik akreditovaný českým Ministerstvem školství Trainer of Personal Development, VEVA.CZ, Praha, Česká republika
 • 2010 – 2016: Různé semináře emoční inteligence s enneagramem – VEVA. CZ, Praha, Česká republika (Dny pro sebe – Sedmičky, Osmičky, Devítky; Rozvoj potenciálu s enneagramem, Světlo a stín, Zralost osobnosti, Láska a vztahy s enneagramem).

 

 

MOJE VZDĚLÁVÁNÍ V OBLASTI SYSTEMICKÉ INTELIGENCE: 

 • 2018: Výcvik International Organisational Constellations Training Intensive (IOCTI), The Bert Hellinger Institute Netherlands, Bled, Slovinsko
 • 2018: Konference Mezinárodní asociace systemických konstelací (ISCA), Opatija, Chorvatsko
 • 2018: Intervizní setkání České asociace systemických konstelací Všechny barvy spolupráce, Saměchov, Česká republika
 • 2018: Konference Kam dnes letí draci - Mezinárodní asociace facilitátorů systemických konstelací v organizacích INFOSYON, Wiesloch, Německo
 • 2017 / 07.2018: Intenzivní výcvik Systemická dynamika v organizacích, The Bert Hellinger Institute Netherlands, Bukurešť, Rumunsko
 • 2016 – 2018: Pravidelná účast na měsíčních intervizích České asociace systemických konstelací, praktiky a intervize u Jana Bílého, Ivana Verného
 • 2017: Konference České asociace systemických konstelací, Praha
 • 2016: Školení Konstelace ve službě míru s Bertem Hellingerem, Hellinger Sciencia, Charleroi, Belgie
 • 2015: Konference České asociace systemických konstelací, Praha
 • 2015 / 02.2016: Intenzivní výcvik Systemické i rodinné konstelace, Jan Bílý, Česká republika
 • 2011 – 2014: Konstelační semináře osobního rozvoje – Jan Bílý, Barbora Nádvorníková a další (Základy rodinných konstelací; Konstelace pohádek a mýtů; Rituály proměny; Partnerské vztahy; Konstelace finančních přesvědčení; Práce, povolání, poslání; Cesta krále a královny; Místo duše atd.).

Zabývám se strategickou komunikací, emoční a systemickou inteligencí lidí i firem. Pracuji s dnešními i budoucími lídry na rozvoji jejich komunikačních dovedností, budování osobních značek a kompetencí ve vedení týmu i firem. Lidi, týmy i společnosti podporuji formou poradenství, školení, koučinku i mentoringu.

Přihlaste se k odběru článků

Chcete se dozvědět jako první o mých novinkách, slevách a dalších zajímavých nabídkách? Přihlaste se do mého newsletteru.
Vyskytla se chyba. Zkuste to prosím později.
Děkuji Vám, byli jste přidáni do newsletteru.