Moje jméno je Cristina Muntean.

Narodila jsem se

v malé vesnici v Transylvánii (Rumunsko) v prosinci 1981. Z domova jsem odešla ve 14 letech. Přestěhovala jsem se do krajského města Deva, kde jsem studovala cizí jazyky na Národním Gymnáziu Decebal.

Z DEVY PŘES BUKUREŠŤ A GRENOBLE AŽ DO PRAHY

V září 2000 jsem byla přijata na Fakultu žurnalistiky a masové komunikace na Univerzitu v Bukurešti. Do teď je pro mě tato událost jedním z největších úspěchů mého života, protože mě přiblížila k mému snu: stát se novinářkou. 

O dva roky později jsem dostala stipendium Erasmus a přestěhovala jsem se do francouzského města Grenoble. Tam jsem potkala první Čechy. Jeden z nich byl opravdu zajímaví a já se do něj zamilovala. Proto jsem se v září 2004 přestěhovala znovu, tentokrát do Prahy.  

NOVINAŘINA, MOJE LÁSKA

Abych se na začátku uživila, doučovala jsem francouzštinu a angličtinu. V jedné poradenské agentuře ve mně viděli dobrý potenciál, proto mi vyřídili pracovní vízum pro EU. Díky tomu jsem mohla začít pracovat na plný úvazek. 

V roce 2005 jsem začala přispívat do časopisu Czech Business Weekly, jediného anglicky psaného ekonomického časopisu na českém trhu. V březnu 2006 jsem pak do CBW nastoupila jako plnohodnotná redaktorka specializovaná na podnikání a lidské zdroje.

Moje kariéra pokračovala povýšením – nejdříve v září 2007 na pozici redaktorky specializované na finanční trhy, dále v roce 2009 na pozici šéf-reportérky a poté v lednu 2010 na zástupkyni šéf-redaktora. Bohužel jen o pár měsíců později, na konci dubna 2010, byl náš časopis zrušen v důsledku ekonomické krize.

PODÍVEJTE SE NA PŘÍBĚH UKONČENÍ MÉ NOVINÁŘSKÉ KARIÉRY

KARIÉRNÍ TRANZICE – Z NOVINÁŘKY ŠKOLITELKOU LIDÍ Z BYZNYSU

Bolestivý okamžik uzavření časopisu Czech Business Weekly znamenal konec mé novinářské kariéry. Věděla jsem, že pokud chci mít lepší život, ve kterém budu mít větší vliv na to, co dělám, musím se přesunout do jiného oboru.

Zároveň mi tento traumatický kariérní okamžik ukázal, jak důležité je mít dobré jméno na trhu. Když jsem přišla o práci v prestižním časopisu, spousta lidí mi přestala brát telefon. Pár lidí mi ale zůstalo a díky nimi jsem pak mohla začít podnikat. 

Začala jsem podnikat na cizím trhu, ve svém čtvrtém jazyce (češtině), uprostřed největší ekonomické krize po druhé světové válce, a to bez jakýchkoliv úspor a bez rodiny či bonitních přátel nablízku. Abych mohla založit firmu, půjčila jsem si 200 000 Kč od svého trenéra tae-ba.  

V květnu 2010, měsíc po uzavření Czech Business Weekly, jsem založila Media Education CEE jako společnost zaměřenou na rozvoj strategických komunikačních dovedností a mediální inteligence lidí.

Na začátku jsem nabízela především mediální tréninky a krizovou komunikaci.Právě v těchto počátcích mého podnikání se zrodil začátek mé budoucí práce – budování osobní značky lidí z byznysu.

HOUŽEVNATOST A RŮST

Od začátku svého podnikání v roce 2010 jsem vedla tisíce workshopů pro veřejnost a pro firemní klientelu. Prošli mi rukama desítky tisíc účastníků. Individuálně jsem pracovala s více než 200 lidmi. Každý rok se moje profesionální expertíza prohlubovala a rozšiřovala. 

PODÍVEJTE SE NA MŮJ DETAILNÍ LEKTORSKÝ PROFIL

V roce 2018 jsem napsala a vydala svoji první knihu – Vy jako značka. Osobní branding pro kariérní růst – která vyšla v nakladatelství Grada.

PODÍVEJTE SE NA PŘÍBĚH MÉ KNIHY Vy jako značka

 

První česká digitální konference osobní značky

O rok později, v říjnu 2019, jsem organizovala se svým týmem první zcela digitální konferenci v České republice na téma budování osobní značky – PERSONAL BRANDING SUMMIT 2019. Tato událost se konala 5 měsíců před covidem; přesto, že nás spousta lidí odrazovala s tím, že na digitální konference není český trh připravený, jsme tuto mimořádnou inovaci dotáhli do zdárného konce.

O rok později, uprostřed pandemie, jsem si splnila další sen. Spustila jsem Video akademii CRISTINAMUNTEAN.TV. Zde najdete všechna moje videa (v češtině a angličtině), ze kterých se můžete naučit spoustu věcí o osobní komunikaci i budování své osobní značky.  

PŘIHLASTE SE DO VIDEO AKADEMIE CRISTINAMUNTEAN.TV A NAUČTE SE SPOUSTU VĚCÍ O BUDOVÁNÍ OSOBNÍ ZNAČKY ZCELA ZDARMA

CO DALŠÍHO BYSTE O MNĚ MĚLI VĚDĚT?

Moje hlavní motivace v byznysu je pomáhat dobrým lidem pracovat a podnikat s radostí a lehkostí.

Přeji si, aby lidé mohli naplno využít příležitostí, které jim život nabízí, vyhýbat se zbytečným ztrátám v práci a kariéře, zkrátka žít spokojený život, tak jak si mí klienti zaslouží.

Moje hodnoty jsou INTEGRITA, SVOBODA, PARTNERSTVÍ a SLUŽBA.

Většina mých služeb probíhá na dálku – online. Jedinou výjimkou jsou třídenní a delší rozvojové programy, které ráda nabízím i nadále osobně. 

V současné době jsem mnohočetně certifikovanou lektorkou, mentorkou a koučkou lídrů a budoucích lídrů v České republice a Evropě.

Jsem akreditovaná lektorka enneagramu podle standardů Mezinárodní asociace Enneagramu (IEA) a Senior Practitioner podle standardů Evropské rady pro mentoring a koučink.

Neexistuje nic, co bych nedělala pro zvýšení kvality svých služeb pro klienty.

Nabízím špičkovou práci, promyšlenou na míru každému člověku, týmu či organizaci. Proto jsem ráda, že jste tu, a těším se na naši spolupráci. 

NAPIŠTE MI, CO MÁTE NA SRDCI:

CZ CTA Form
Zabývám se strategickou komunikací, emoční a systemickou inteligencí lidí i firem. Pracuji s dnešními i budoucími lídry na rozvoji jejich komunikačních dovedností, budování osobních značek a kompetencí ve vedení týmu i firem. Lidi, týmy i společnosti podporuji formou poradenství, školení, koučinku i mentoringu.