HR Forum: Odvážná komunikace pro HR

16/02/2015

„Už druhý rok neřeším nic jiného, než změny. Přemístění lidí, vysvětlování, vyhazovy. Cítím se úplně jako řezník. Někdy je fakt náročně vidět smysl v tom, co dělám.“ Povzdechne si kamarád, který vede HR oddělení jedné velké mezinárodní společnosti v Praze, nad společnou kávou. Jak z toho ven? „Na to zatím nemám odpověď,“ říká.

Protože věřím, že mnoho českých HR manažerů se dnes nachází v podobné situaci jako můj kamarád, rozhodla jsem se hledat možnou odpověď ve své praxi. Pokud bych za sebe mohla kolegům z HR něco vzkázat, bylo by to: Uvědomte si, že při přípravě jakékoliv komunikační strategie firmy, jste pro nás naprosto nezbytnými partnery. A, jak realita často ukazuje, být opravdovým partnerem vyžaduje odvahu.

Co ale je „odvážná komunikace pro HR“?

Celý článek si přečtěte v únorovém časopisu HR Forum.

Hr Forum

Zabývám se strategickou komunikací, emoční a systemickou inteligencí lidí i firem. Pracuji s dnešními i budoucími lídry na rozvoji jejich komunikačních dovedností, budování osobních značek a kompetencí ve vedení týmu i firem. Lidi, týmy i společnosti podporuji formou poradenství, školení, koučinku i mentoringu.