Cristina Muntean pro Strategii: Nemotivuje mě moc, ale práce s lidmi

28/08/2016

V srpnové edici prestižního časopisu Strategie Cristina Muntean popisuje svoji cestu od novinařiny k dnešní úspěšné poradenské a lektorské praxi v oblasti strategické komunikace a osobního rozvoje.

Rozhovor vyšel 19.8.2016 v časopisu Strategie. Autoři: Tereza Zavadilová a Igor Záruba. Následující text je sdílen s dovolením autorů.

Nebořím lidem hranice. A pokud ano, tak sama sobě, říká někdejší reportérka Czech Business Weekly, dnes uznávaná koučka komunikace Cristina Muntean v srpnovém čísle časopisu Strategie.

Žádné chování není dobře nebo špatně. Důležité je, zda ho používáme ve správném čase a ve správné míře, říká koučka a bývalá novinářka Cristina Muntean.

Kde se vzalo vaše rozhodnutí skoncovat s novinařinou a vydat se vlastní cestou?

Začalo to na konci dubna 2010, kdy přestalo náhle vycházet Czech Business Weekly (CBW). Protože to bylo opravdu rychle, neměl nikdo z nás prostor ani čas, aby mohl přemýšlet, co by rád nebo kudy dál. Intuitivně se mi vybavilo, že mám tři cesty: Jít do českých médií, protože jiné ekonomické médium v angličtině tehdy nebylo. Nastoupit do tradiční PR agentury, odkud jsem měla pár nabídek. Nebo začít dělat něco svého. Cítila jsem, že třetí cesta je ta moje, že mě nejvíce láká.

Co vás na ní lákalo?

Řekla jsem si, že už nikdy nechci zažít to zklamání, kterým jsem si prošla s CBW. Jistě víte, jaké to je, když dáváte do nějaké práce hodně ze sebe, ale někdo má nad finálním výsledkem takovou moc, že to může náhle zastavit.

Celý článek sdílený se svolením autorů k přečtení zde.

Cm Strategie 2

Autor fotografií: Michael Tomeš.

Zabývám se strategickou komunikací, emoční a systemickou inteligencí lidí i firem. Pracuji s dnešními i budoucími lídry na rozvoji jejich komunikačních dovedností, budování osobních značek a kompetencí ve vedení týmu i firem. Lidi, týmy i společnosti podporuji formou poradenství, školení, koučinku i mentoringu.