MOTIVATION BEYOND MONEY: HOW TO KEEP YOUR PEOPLE’S SPIRIT UP WHEN THE MONEY IS LOW

View Calendar

The end of the year is near and so are people’s hopes for a handful of rewarding bonuses, an exhilarating shopping spree and some peace of mind over holidays after a harrowing mental and emotional year. But what happens when you need to go in front of your people and to tell them that there will be no financial bonuses this year?

We have all suffered economically or psychologically this year. This is why people’s hopes for an end-of-the-year cathartic reward can be unusually high these days. This is also why managers who are called to communicate compensation and benefits for the rest of this year and 2021 need to thread very carefully.
How can you communicate the economic reality of your organization AND keep your people motivated and engaged for the days, months and years to come? This is the topic of this 90-MINUTE FREE VIRTUAL WORKSHOP that we will be running together on Tuesday, November 17th, 2020, from 19.00.
The workshop is FREE OF CHARGE and we will have enough room for your questions and group sharing.
Zabývám se strategickou komunikací, emoční a systemickou inteligencí lidí i firem. Pracuji s dnešními i budoucími lídry na rozvoji jejich komunikačních dovedností, budování osobních značek a kompetencí ve vedení týmu i firem. Lidi, týmy i společnosti podporuji formou poradenství, školení, koučinku i mentoringu.

Přihlaste se k odběru článků

Chcete se dozvědět jako první o mých novinkách, slevách a dalších zajímavých nabídkách? Přihlaste se do mého newsletteru.
Vyskytla se chyba. Zkuste to prosím později.
Děkuji Vám, byli jste přidáni do newsletteru.