FREE VIRTUAL WORKSHOP: HYBRID LEADERSHIP - HOW TO MASTER THE POLARITY OF ON-PREMISE AND REMOTE WORK

View Calendar

Let’s have an honest conversation about leadership. The current Corona crisis caught many managers unprepared for the complex human and organizational task ahead. The consequences are dire: in the Czech Republic almost 40% of the new Covid cases are people who got infected at work.

How do we manage people and processes in the middle of a storm? How do we find a good resolution to the apparently unsurmountable dilemma: should our people work more from home or more on-premise, now and in the future?

Join me for a 90-minute virtual workshop on the massive challenge that we are facing nowadays: hybrid leadership. During this workshop I will introduce you to a concept that might cast some light on your next steps: POLARITY MANAGEMENT. We will also discuss what you can do to apply this concept with your team and in your organization, so you can survive the current circumstances and thrive in the future.

The workshop is FREE OF CHARGE and we will have enough room for your questions and group sharing.

REGISTER HERE: https://cristinamuntean.cz/en/how-to-master-the-polarity-of-on-premise-and-remote-work.

Zabývám se strategickou komunikací, emoční a systemickou inteligencí lidí i firem. Pracuji s dnešními i budoucími lídry na rozvoji jejich komunikačních dovedností, budování osobních značek a kompetencí ve vedení týmu i firem. Lidi, týmy i společnosti podporuji formou poradenství, školení, koučinku i mentoringu.

Přihlaste se k odběru článků

Chcete se dozvědět jako první o mých novinkách, slevách a dalších zajímavých nabídkách? Přihlaste se do mého newsletteru.
Vyskytla se chyba. Zkuste to prosím později.
Děkuji Vám, byli jste přidáni do newsletteru.